piątek, 12 sierpnia 2011

Wdzięk

Wdzięk w grze „Happy Harvest" odgrywa ważną rolę, jednak nie jest niezbędny. Spokojnie można grać posiadając zerowy poziom wdzięku i podwyższać tylko poziom doświadczenia.

Poziom wdzięku sprawdzamy na żółtym pasku.


Żeby osiągnąć wyższy poziom, za każdym razem musimy zdobyć 500 punktów. Do setnego poziomu wdzięku za każdy poziom doliczany jest 1% monet przy sprzedaży plonów i innych rzeczy z magazynu. Po przekroczeniu setnego poziomu wdzięku normy te się zmieniają i 1% więcej monet otrzymujemy za ok. dziesięć poziomów, np. za 190 poziom wdzięku dostaniemy przy sprzedaży plonów ok. 109% więcej monet.

Gdy wyślemy wykonany bukiet lub ubranie do siebie otrzymamy 100% wdzięku za daną rzecz, gdy wyślemy je do kogoś otrzymamy tylko 20% wdzięku. Można też umówić się ze znajomym i wysyłać sobie np. bukiet za bukiet i wtedy każdy otrzyma 120% wdzięku.

Wysoki poziom wdzięku zwiększa szansę na otrzymanie kilku lub nawet kilkudziesięciu sztuk codziennego prezentu, ale nie wpływa na jego jakość. Jednego dnia można otrzymać np. jedenaście kwiatów brzoskwini, a kolejnego tylko jeden szary nawóz.

Przykładowy dzienny prezent, poziom wdzięku 148.


Przyjemnie jest dostawać prezenty takie, jak powyższy. A więc jak podwyższyć sobie wdzięk na farmie?

1. Najprostszym sposobem podwyższenia wdzięku jest sadzenie kwiatów i robienie bukietów. W fabryce można sobie dokładnie sprawdzić jakie kwiaty potrzebne są na dany bukiet, np. żeby wykonać „Fajerwerki” musimy posiadać lilię, czerwoną różę i kwiat brzoskwini.

Trzeba zauważyć, że niektóre bukiety są bardziej opłacalne od innych. Przykładowo lepiej wykonać jeden bukiet „Bogactwo i szacunek” (500 pkt. wdzięku) niż trzy bukiety „Bogactwo i sława” (480 pkt.), pomimo takiej samej ilości potrzebnych kwiatów.


2. Kolejnym sposobem jest wyrób ubrań na maszynie przędzalniczej.

W pierwszej kolejności trzeba wykonać materiał:

– jedwab – potrzebujemy włókno o strukturze kokoniastej z jedwabnika,

– bawełniane płótno – niezbędna jest bawełna, którą sadzimy na farmie,

– płótno lniane – uzyskamy z lnu również zasadzonego na farmie,

– wełniana tkanina – powstaje z wełny owcy.

Oprócz powyższych materiałów potrzebne jest też futro królika.

Gdy już posiadamy wymaganą ilość materiału, możemy zacząć tworzenie ubrań. Podobnie jak w przypadku bukietów można sobie sprawdzić, co najbardziej opłaca się wykonać i na jakich materiałach najbardziej nam zależy.

Jeśli chcemy zużyć jak najmniej lnu za jak najwyższą ilość punktów wdzięku, powinniśmy robić tylko bawełniane czapki, ale tu niezbędne jest futro królika, gdy go nie posiadamy wyrabiajmy kurtki, a dopiero później sukienki chińskie, sukienki błękitne, koszule, świąteczne szaliki, rękawiczki czy skarpety.

Gdy zależy nam na jedwabiu najbardziej opłacalny jest świąteczny kapelusz, następnie kurtki, sukienki błękitne, sukienki chińskie i dopiero koszule.


3. Wdzięk można też podwyższać przy okazji różnych misji, np. poprzez wysłanie prezentów pod choinkę czy kart z panią i panem pandą.

1 komentarz:

  1. teraz to najprosztszym sposobem jest robienie kart pandy :)
    szczególnie pani Pandy :)

    OdpowiedzUsuń